Choroby ginekologiczne.

Choroby ginekologiczne.

Choroby ginekologiczne mają różne objawy: upławy, zaczerwienienie, swędzenie, ból, nieprzyjemne pieczenie. Zdarza się jednak, że objawy są mniej dokuczliwe, a choroba rozwija się latami. Jak rozpoznać, że nadszedł czas na wizytę u lekarza? Jakie choroby ginekologiczne są najczęstsze?

Choroby ginekologiczne, czyli te, które dotykają kobiety, nadal są często tematami tabu. Które występują najczęściej?

Chlamydioza - objawy, leczenie

Chlamydioza to jedna z najczęstszych chorób, które przenoszone są drogą płciową. Wywołuje ją bakteria Chlamydia trachomatis i niestety, ale na początku choroba przebiega bezobjawowo. Gdy objawy się pojawiają ma już ona zazwyczaj zaawansowaną formę i najczęściej dochodzi wówczas do powikłań.

Bakteria przenoszona jest drogą płciową, do zakażenia dochodzi zarówno podczas stosunku dopochwowego, jak i analnego, a także podczas seksu oralnego. Czynnikami zwiększającymi szansę na zapadnięcie na tę chorobę jest współżycie bez prezerwatywy, duża aktywność seksualna z przygodnymi partnerami, a także przebyte w przeszłości choroby weneryczne.

Do pierwszych objawów chlamydiozy należy pieczenie podczas oddawania moczu oraz pojawienie się nietypowych upławów. Następnie można zauważyć ból podczas stosunków seksualnych, krwawienie w ich trakcie lub po, a także nieregularne krwawienia z pochwy poza miesiączką.

Chlamydiozę leczy się za pomocą antybiotykoterapii. Trwa ona zazwyczaj siedem dni, w niektórych przypadkach lekarz zaleca przyjmowanie leków przez dwa tygodnie.

Rzeżączka - objawy, leczenie

Rzeżączka to kolejna często występująca wśród Polek choroba ginekologiczna, która przenoszona jest drogą płciową. Za jej występowanie również odpowiada bakteria - dwoinka rzeżączki. Zarażenie się nią jest możliwe podczas stosunków pochwowych, analnych, a także podczas seksu oralnego.

Objawy rzeżączki nie są oczywiste. Do głównych należą bolesne stosunki płciowe, pojawienie się wydzieliny z pochwy, czasami ropnej, ból i pieczenie wokół odbytu, występować może także gorączka i poczucie ogólnego osłabienia.

Rzeżączkę leczy się za pomocą antybiotyków. Krótka kuracja penicyliną przynosi szybkie efekty.

Endometrioza - objawy, leczenie

Szacuje się, że nawet co dziesiąta kobieta cierpi na endometriozę, która w większości przypadków pozostaje niewykryta, ponieważ towarzyszy kobiecie przez cały okres jej dojrzałości płciowej i osoba chora nawet nie zdaje sobie sprawy z jej obecności, uznając jej objawy za swoją cechę wrodzoną.

Endometrioza to tzw. wędrująca śluzówka macicy. Zamiast opuszczać ona organizm podczas comiesięcznego krwawienia cofa się w jego głąb. Zaczyna ona z czasem tworzyć grudki, guzki i zrosty, które zachowują się zgodnie z cyklem menstruacyjnym i w czasie miesiączki również krwawią - tyle że najczęściej w głąb jamy brzusznej. Z tego miejsca krew nie ma ujścia, tworzy więc kolejne zrosty, które z miesiąca na miesiąc się powiększają, powodując bóle i szereg dolegliwości.

Niestety endometriozy nie da się wyleczyć. Można jedynie łagodzić jej objawy. Leczenie dobiera się indywidualnie do każdego przypadku.

Zespół policystycznych jajników (PCOS) - objawy, leczenie

Zespół policystycznych jajników, zwany w skrócie PCOS, dotyka sporej grupy kobiet - szacuje się, że nawet 10 proc. Pomimo tego, że występuje dosyć często, zdarza się, że pozostaje nierozpoznany przez lekarza. Najczęściej diagnoza ma miejsce wtedy, gdy kobieta boryka się z niemożnością zajścia w ciążę.

Zespół policystycznych jajników to choroba niezakaźna. Ma ona związek z pracą układu hormonalnego. Z powodu zmian hormonalnych pęcherzyk Graffa, w którym dojrzewa komórka jajowa nie pęka w odpowiednim czasie. Jajeczko obumiera w pęcherzyku, a następnie przekształca się w małą cystę. Kobieta ma zatem bezowulacyjne cykle miesiączkowe, a także co miesiąc na jednym z jej jajników pojawia się nowa cysta.

Zespół policystycznych jajników objawia się więc trudnościami z zajściem w ciążę, a także zmianami typowymi dla problemów hormonalnych: wypadaniem włosów lub nadmiernym łysieniem, potliwością, zmianami trądzikowymi, problemami ze skórą, wahaniami wagi.

Ponieważ PCOS powiązane jest ściśle z nieprawidłową pracą układu hormonalnego, leczenie polega na przywróceniu mu poprawnego działania. Najczęściej stosuje się więc odpowiednio dobrane do indywidualnego przypadku dawki hormonów.

Używanie wysokiej jakości podpasek zapobiega rozprzestrzenianiu się bakterii prowadzących do stanu zapalnego, skutecznie eliminuje przyczyny zapalenia błony śluzowej żeńskich narządów płciowych, zmniejsza stany zapalne oraz eliminuje nieprzyjemne zapachy.

Unikalna technologia wytwarzania podpasek higienicznych SMILIFE firmy Green World sprzyja profilaktyce chorób ginekologicznych, zapobiega bolesnym miesiączkom i normalizuje cykl menstruacyjny.

Właściwości podpasek:

- poprawa metabolizmu;

- działanie antybakteryjne;

- poprawa wydzielania wewnętrznego;

- działanie przeciwzapalne;

- wzmocnienie układu odpornościowego;

- łagodzenie zmęczenia;

- normalizacja ciśnienia;

- eliminacja nieprzyjemnych zapachów.

 

 

http://www.edziecko.pl/rodzice/7,79353,23913805,choroby-ginekologiczne-najczestsze-objawy-diagnoza-leczenie.html

Leave a Reply

Close Menu