Krew i jej funkcje (Kapsułki Blood Cleanse / Chin Sue – oczyszczanie krwi).

Krew i jej funkcje (Kapsułki Blood Cleanse / Chin Sue – oczyszczanie krwi).

Kapsułki Chin Sue - oczyszczanie krwi mają działanie tonizujące i regenerujące, mające na celu utrzymanie funkcji układu krążenia, a także służy jako środek regenerujący po zawale serca lub udarze mózgu.

Wskazania do stosowania:

- hipercholesterolemia i hiperlipidemia - podwyższony poziom cholesterolu i tłuszczów we krwi;

- zwiększona lepkość krwi i zakrzepica;

- zaburzenia mikrokrążenia krwi, zmniejszona elastyczność naczyń;

- postępująca miażdżyca, choroba niedokrwienna serca i jej konsekwencje, nadciśnienie;

- różne choroby układu sercowo-naczyniowego;

- okres regeneracji po zawale serca lub udarze;

 

 

Krew jest niezwykle istotną częścią ludzkiego organizmu. Odpowiada za odżywianie komórek, dotlenienie, wydzielenie z tkanek produktów przemiany materii. W skrócie krew jest niezastąpionym, nawet przez najnowsze wynalazki medycyny płynem, który jest absolutnie niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszego ciała i naszych narządów wewnętrznych. Jak wygląda skład krwi?

To właśnie od  przepływu krwi zależy prawidłowe funkcjonowanie naszych narządów. W organizmie zdrowego, dorosłego człowieka znajduje się około 5 litrów życiodajnego płynu. Nie bez powodu to właśnie krew jest życiodajnym płynem. W przypadku utraty jej dużej ilości, niezbędna jest transfuzja. Jeśli nie zostanie wykonana wystarczająco szybko, może nawet dojść do śmierci osoby poszkodowanej. Krew jest płynem niezwykle pożądanym, a szpitale i stacje krwiodawstwa nieustannie narzekają na jej brak. Rozwiązanie może przynieść nam medycyna XXI wieku. Niestety na ten moment syntetyczna krew jest jedynie mrzonką, a naukowcy uważają, iż krwi ludzkiej nie da się zastąpić niczym innym. Jaki powinien być prawidłowy skład krwi?

Krew - skład

Skład krwi to przede wszystkim komórki czerwone, zwane także erytrocytami, komórki białe zwane leukocytami, płytki krwi zwane trombocytami oraz osocze, czyli część płynną, w której zawieszone są wymienione wyżej komórki. Krwinki nie są komórkami długowiecznymi i muszą być stale wymieniane i uzupełniane. U płodów owe komórki tworzą się w wątrobie. Po narodzinach funkcje tworzenia komórek krwi przejmuje szpik kostny, który wytwarza je z nieśmiertelnych komórek macierzystych.

Skład krwi to również leukocyty(krwinki białe) - pełnią one funkcje obronną. Stanowią barierę przed infekcjami i likwidują bakterie. Unicestwiają obce białka i są ważnym czynnikiem w walce z pasożytami. Jedną z ich ważniejszych funkcji jest także eliminacja zakrzepów krwi. Biorą udział w niszczeniu bakterii, komórek nowotworach i grzybów, a limfocyty T (będące również krwinkami białymi) odpowiadają za prawidłową prace układu odpornościowego.

  1. Osocze - bazuje na wodzie, która stanowi 90% jego budowy. Pozostałe składowe to między innymi jony sodowe, potasowe, chlorkowe, kwasy tłuszczowe, mocznik, hormony, cholesterol, witaminy, białka, glukoza oraz produkty przemiany materii. Osocze jest odpowiedzialne za transport substancji odżywczych, udział w reakcjach obronnych organizmu oraz utrzymanie stałego ciśnienia i pH komórek.
  2. Erytrocyty (krwinki czerwone) - ich głównym składnikiem jest hemoglobina. Dzięki swej umiejętności wychwytywania cząsteczek tlenu i łączenia ich z żelazem, umożliwia przenoszenie owego tlenu do wszystkich komórek naszego organizmu. W tym samym procesie dwutlenek węgla jest wyprowadzany do płuc, skąd jest wydalany.
  3. Trombocyty (płytki krwi) - to właśnie ten element składu krwi odpowiedzialny jest za krzepnięcie krwi. Razem z rozpuszczonym w osoczu fibrynogenem, w przypadku doznania urazu tworzą w miejscu uszkodzenia naczynia swego rodzaju zaporę, która zatrzymuje przepływ erytrocytów. Tak właśnie powstaje skrzep.

Krew-funkcje

Skład krwi jest istotny, ale nie mniej ważne są jej funkcje. Krew spełnia wiele istotnych zadań w naszym organizmie. Jej główną funkcją jest transport tlenu i składników pokarmowych do komórek oraz wydalania produktów końcowych przemiany na przykład dwutlenku węgla. Innym zadaniem wypełnianym przez krew jest regulacja wartości pH. Krew chroni organizm przed ciałami obcymi i antygenami. Ciągły przepływ krwi sprawia, że jesteśmy istotami stałocieplnymi. Krew chroni także nasz organizm przed skaleczeniami poprzez jej krzepnięcie.

https://www.medonet.pl/zdrowie,krew---sklad-i-jej-funkcje,artykul,1732750.html

 

 

Leave a Reply

Close Menu